5 Ocak 2009 Pazartesi

Savaş her yüzyılda vardı; Şimdi de var!!!

2009'dan neler bekledik, programlar yaptık... Ya onlar? Onların istekleri ve beklentileri? Bizden ne farkları var da bunları yaşıyorlar? Karar Kim?


Nasıl bir fotoğraf karesi bu? Karede kaç kişi var, kaç yaşam var yorumlanması gereken? Ya fotoğrafın diğer yüzü nerede? Bu karede olan kişiyi tanımıyoruz ama yaşadıkları?Korku, Endişe, Üzüntü ve Kaygı... Hepsi anda yaşanır mı? Buna yürek yanır mı?


Mucize istemek!!! Yine de, herşeye rağmen mucize...

Gelecekten umutlu olmak... Çocukluk hayalleri... Yarınlar bu fotoğraf karesinin neresinde?En son buna benzer bir kareyi gerçek olarak 1999 depreminde görmüştüm ve bir yakınımızı kaybettik. Ve başka kaybettiklerimiz de oldu... Doğanın gücü dedik, kabul ettik, alışmaya çalıştık.. Peki bu karede kabul edeceklerimiz neler? İnandığımız neden ne olabilir? İnsanoğlu bunları yapabilir mi? Karar verebilir mi? Kim kimin yaşama hakkına dokunabilir?

Fotoğrafların tamamı
http://www.ntvmsnbc.com.tr/ 'dan alıntıdır.

Büyüdük ve kirlendi dünya!!!

3 yorum:

citlembik dedi ki...

Yazını çok güzel bir cümle ile bitirmişsin. Biz büyüdük ve kirlendi dünya savaşın anafikiri. En başta konu seçimini çok beğendiğimi belirtmek isterim. Konuyu işleyiş tarzın ise benim en sevdiğim tarz. Fotoğraflarla anlatımlarda altına yazılan her kelime her cümle farklı bir duygu yüklemiştir bana her zaman. Teşekkürler ...
Dostlukla kal.

Bora Deniz dedi ki...

kendi egoları için kaç masum insan katlediliyor şu dünyada!!! Sonra da gelecekten bahsetmek ne saçma!!!
Fetile duyarlılığın için teşekkürler.

NiLgÜn dedi ki...

Sözün bittiği an... :( :(

İyki Annem!

Yüz yıl geçse de içim sızlıyor. İlk günkü gibi acım taze... Bundan tam 14 yıl önce bugün annem bize veda etti. Zaman herşeye ilaç deniyor...